2018 Bursa Tarım Fuarı
Ocak 8, 2019
Arıcılık Ekipmanları - Beekeeping Supplies
Apimondia 2019 Kanada Montreal Fuarındayız !
Mart 12, 2021
Arıcılık Ekipmanları - Beekeeping Products

Arıcılık Ekipmanları - Beekeeping Products

Benka 40. Yılında

Mehmet Vahdettin KÜÇÜKBENLİ şuan başkanlığını yaptığı ARMASAD’ın  (Arıcılık Malzemeleri ve Arı Ürünleri Sanayicileri Derneği)  aracılığı ile gerçekleşen 7. Türkiye Arıcılık Fuarının 28-29 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Rekor katılım sayısı ile Türkiye arıcılık sektörünün ilk ve tek TOBB onaylı fuarı 7. Türkiye Arıcılık fuarına Benka damgası,

1980 yılından bugüne arıcılık sektöründe faaliyet gösteren Benka, tecrübelerle, ilklerle ve başarılarla dolu 40 yılını 7. Türkiye Arıcılık Fuarında 40. Yıla özel yaptığı Türkiye’nin En Büyük Bal Süzme Makinesi ile ve 40 üründe yaptığı %40 indirim ile kutladı. Türkiye’nin En Büyük Bal Süzme Makinesi 40 çerçeve kapasiteli, dokunmatik ekran kontrolü ve otomatik kapak sistemine sahip. Bununla birlikte birçok yenilik ile fuara katılan Benka yönetim kurulu başkanı M.Vahdettin Küçükbenli ‘’ Geçtiğimiz 40 yılda; önce ustalaştık sonra tecrübelendik, geliştirdik, ilham olduk, yenileştik ve yeniden geliştirdik. Artık büyük balık küçük balığı değil hızlı balık yavaş balığı yutuyor. Kazanmanın tek yolu atik, esnek ve  hızlı hareket edebilen çevik şirket olmaktan geçiyor. 40 yılda birçok başarıya ve ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bunu başta ustamız Kadir Küçükbenli’ye sonra sektör paydaşlarımız olan arıcılarımıza ve şirketimizde çalışan tecrübeli ve atik kadromuza borçluyuz.’’ dedi.

ARMASAD tarafından TİKA, KOSGEB, TOBB ve Tarım Bakanlığı destekleriyle, 70 katılımcı firma ile 7.si düzenlenen Türkiye Arıcılık Fuarı’na yurtiçi ve yurtdışından 10.000’in üzerinde ziyaretçi girişi oldu. Türkiye’nin farklı illerinden ve başta Arap ülkeleri olmak üzere, Afrika ülkelerinden ve Avrupa’dan katılımcı ve ziyaretçi barındıran organizasyon Dünya Arıcılık Sektörünün önde gelen fuarlarından biri haline gelmiştir. Yönetim Kurulu başkanı M.Vahdettin Küçükbenli açılış konuşmasında ‘’ Çin’de yaşanan ve tüm Dünya’ya hızla yayılmaya devam eden virüs salgınının henüz ülkemizde görülmemesi açısından ve ticari açıdan şanslıyız. Bu şansı fırsata çevirmek için bu boşluğu hızlı bir şekilde doldurarak, hedefimiz Çin’deki bu üzücü olaydan dolayı tarafımıza gelen talepleri daha iyi fiyat politikaları ile 11 milyon doların üzerinde olan arıcılık malzemeleri ihracatını 2 katına çıkarmaktır. Düzenlediğimiz fuarların amaçlarından biride bu yöndedir.’’ dedi.

Bir yanıt yazın

Online Satış