Motorlu Bal Süzme Makineleri

Motorlu Bal Süzme Makineleri

Motorlu bal süzme makinesi nedir ?

Bal süzme makinesi nedir? Motorlu bal süzme makinesi, arıcılık faaliyetlerini daha profesyonel, daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirmek isteyenlerin ihtiyacı olan bir ekipmandır. Motorlu bal süzme makinesinin birçok çeşidi vardır. Bu ürünler kazanın içerisinde bulunan sepetlerin kapasitesine göre isimlendirilir. Örneğin; 3 çerçeveli motorlu bal süzme makinesi, 4 çerçeveli motorlu bal süzme makinesi veya 6 çerçeveli motorlu bal süzme makinesi

Motorlu bal süzme makinelerini Benka Arıcılık, özelliklerine göre ikiye ayırmıştır. Standart modeller ve lüks modeller olarak. Standart model motorlu bal süzme makinesi üzerinde DC motor bulunmaktadır ve 12V-220V voltaj seçenekleriyle çalışır. Standart model motorlu bal süzme makinelerinin gövdesi 430 kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir. Lüks model motorlu bal süzme makinelerinin ise gövdesi AISI 304 paslanmaz çelikten üretilmiştir. Korozyona karşı dayanımı çok daha uzun sürelidir. Bu modellerin üzerinde bulunan motor ise AC motor yani 220V ile çalışan motorlardır. Motorlu bal süzme makinelerinin çoğunun kullanım ve bakımı manuel bal süzme makineleri ile aynı olsa da, çalışma sistemi aynı değildir.

Motorlu Bal Süzme Makineleri Modelleri

Bal süzme makineleri modellerinde bulunan bazı farklı sepetlerden dolayı çalışma sistemlerinde değişiklik gösterebilir. Bunlardan bazıları; yatarlı bal süzme makinesi, radial bal süzme makineleri. Motorlu yatarlı bal süzme makineleri çalışma sistemi şu şekildedir; sır kapakçıkları açılmış petek ballar makinenin iç sepetine yerleştirilir. İç sepet sağ yöne dönerken çerçevelerin bulunduğu gözler sola doğru savrulur. Bu işlem çerçevelerin sol yüzeyinde bulunan balların çepere doğru savrulmasını sağlar. İç sepet sol yöne dönerken ise çerçevelerin bulunduğu gözler sağa doğru savrulur. Bu işlem çerçevelerin sağ yüzeyinde bulunan balların çepere doğru savrulmasını sağlar. Dolayısıyla arıcılar çerçeveleri bal süzme makinesinin içerisinden çıkarmaya gerek duymadan bal süzme işlemini gerçekleştirmiş olur.

Motorlu radial bal süzme makinelerinin çalışma sistemi diğerlerine göre daha hızlıdır. Çünkü; çerçeveler iç sepete yerleştirildikten sonra iç sepet tek yöne dönerek çerçevelerin her iki yüzeyinde bulunan balında kazan çeperine doğru savrulmasını sağlayabilir. Motorlu bal süzme makinesi çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bilgi ve Destek İçin: İletişim

Online Satış