Dünyada İlk Ve Tek Olan Ürünle Benka İnovasyon Ödülü Aldı

Alman ve İsviçreli profesyonel arıcıların Ar-Ge çalışmalarında yer aldığı, Benka Arıcılık’ın tecrübesiyle tasarlanan Mum Yıkama Teknesi, önce Avrupa’da ardından İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye Arıcılık Fuarı’nda ilk kez arıcılarla buluştu. Eşzamanlı olarak İtalya ve İstanbul’da sergilenen Dünya’da ilk ve tek olan ürün arıcılık sektöründe büyük ilgi gördü.

29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Arıcılık Fuarı’nda ziyaretçilerden ve arıcılık sektörünün temsilcilerinden tam not alan yenilikçi ürün, Türkiye Arıcılık Fuarı’nın oluşturduğu İnovasyon Ödülü Komisyonu tarafından 2024 İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Benka Arıcılık adına Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Vahdettin Küçükbenli aldı.

Yeni ürünü hakkında bilgiler veren Benka Arıcılık Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Vahdettin Küçükbenli,

“Arıcılık faaliyetlerini kolaylaştırma misyonumuzu yerine getirmek amaçlı, Alman ve İsviçreli arıcılar ile birlikte yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda tasarlanan patentli ürünümüz, bal mumunun geri dönüşümünü artırıyor ve hızlandırıyor, hem de arı hastalıklarının bir sonraki sezona aktarılmasını engelliyor. Bu özellikle günümüzde yaşanan arı ölümlerinin yavaşlatılmasına hem de milli servet olan bal mumunun maddi olarak geri kazanılmasına fayda sağlamaktadır. Almanya, Avusturya, İtalya ve son olarak İstanbul’da aldığımız geri dönüşlerden, tasarlanan ürünün gerçekten bir ihtiyaç olduğunu anlıyoruz. Türkiye Arıcılık Fuarı heyetinin İnovasyon Ödülü’ne layık görmesinden dolayı mutluyuz, gururluyuz. Dünya arıcılığı için geliştirmeye ve kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir