Manuel Bal Süzme Makineleri

Manuel Bal Süzme Makineleri

Manuel bal süzme makineleri nedir ?

Manuel bal süzme makinesi nedir,

Manuel süzme makinesi ismini, makinenin çalışmasında insan gücüne ihtiyaç duyulmasından almıştır. İç sepet hızlı bir şekilde dönmesi ile çerçeveler makinenin dış çeperine doğru yönelir. Sepetin yapısı itibari ile kazanın iç çeperine doğru yönelen çerçeveler tutulur fakat içerisindeki sıvı halde bulunan bal ise merkez kaç kuvvetinden dolayı savrulur. Manuel bal süzme makinesinin kazanına doğru savrulan süzme bal kazanın dibine doğru akar.  Ardından bal süzme makinesinin musluğu, kazanın ön kısmında yer alır. Kazanın alt kısmında biriken süzme bal bu musluk yardımı ile herhangi bir kaba depolama için aktarılır. Son olarak bal süzme işlemi bitirilmiş olur.

Benka Arıcılık Bal Süzme Makineleri

Benka Arıcılık tarafından üretilen Bal süzme makinelerinin 2 modeli vardır. Bunlardan biri Standart Modeller, diğeri ise Lüks Modellerdir. Standart model manuel bal süzme makineleri 430 kalite paslanmaz çelik sacdan üretilmiştir. Standart model manuel bal süzme makinesinin üzerinde bulunan ayaklar ve çemberler elektrostatik boyalıdır. Diğer model olan Lüks Model manuel bal süzme makineleri üretilirken ise, AISI 304 kalite paslanmaz çelik kullanılmıştır. Kazan üzerinde bulunan ayak ve kasnaklarda paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu bağlamda standart modellere göre dayanıklılığı daha uzun ömürlüdür.

Manuel bal süzme makinelerinin kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. Ürünleri kullanmadan önce sabun ve sıcak su ile temizlenmelidir. Bu bağlamda bal süzme işlemi bittikten sonra ürünlerin yapısı ve balın içerisinde bulunan az miktardaki asitten dolayı, bal süzme makinelerinin temizlenmesi önerilir. Bal süzme makinesi, arıcılık sezonu geldiğinde yılda bir defa kullanılan bir ürün olduğundan dolayı temizlemenin ardından nemli bir ortamda veya durulanmadan kaldırılmamalıdır.

 

Bilgi ve Destek İçin: İletişim

 

Online Satış